Home » Nauka » Obecna kondycja UE

Obecna kondycja UE

Posted by admin Categories: Nauka

Choć Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakowoż nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie wiele zamożnych państw. Nadal UE jest federacją niezmiernie zamożnych krajów.
Naturalnie nie wszystkie z nich są bardzo zamożne, lecz w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to i tak UE to wielka potęga. I chociaż w ostatnim czasie niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to musimy mieć na uwadze, że to ciągle Chiny nas gonią. Choć oczywiście naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie UE to doskonały pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi – albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednak ma wielkie kłopoty z funkcjonowaniem? Trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć…
słowa kluczowe: Nauka i Wiedza, Edukacja i informacje, Wiedza, Wiedza i informacje.

Pozostałe artykuły:

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

Ciekawe wpisy

sprzątanie Bydgoszc

Każdy z nas pragnie mieć swój osobisty dom mniejszy czy ...